Тема. Історія створення Internet

Тема. Історія створення Internet
Мета уроку.
Навчальна:
забезпечити засвоєння учнями нових знань, що до історії створення глобальної мережі Internet. Сформувати в учнів поняття про важливість створення Internet. Підвести учнів до висновку про корисність Internet при правильному його використанні.
Виховна:
виховувати культурі спілкування в Internet, сприяти формуванню правильного використання Інтернет-сайтів та Інтернет-ресурсів, а також виховувати позитивне ставлення обраної професій,
Розвиваюча:
розвивати в учнів просторове мислення, пам'ять та увагу при роботі на уроці.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Форми організації навчальної роботи: фронтальна та індивідуальна  робота.
Методи навчання: евристичний.
Методичне забезпечення і обладнання: план уроку, комп’ютер, мультимедійний проектор, презентація «Музей історії виникнення Інтернет», проекти підготовленні учнями, роздатовий матеріал з кросвордами та газети учнів.
Завдання уроку: розкрити учням основні поняття про Інтернет, підвести учнів до розуміння основного призначення глобальної мережі.
Основні поняття: Інтернет, Інтернет-залежність, вірус, спілкування, соціальні мережі, дистанційне навчання.
Підготовка до уроку: учнівські проекти на тему «Чи потрібен людству Інтернет».
Структура заняття
1.     Організаційна частина.
2.     Повідомлення теми, мети і завдання уроку.
3.     Інструктаж з техніки безпеки при роботі в кабінеті інформатики
4.     Пояснення учням нового матеріалу.
5.     Перевірка засвоєних нових знань.
6.     Демонстрація учнівських проектів.
7.     Підведення підсумків уроку.
8.     Повідомлення домашнього завдання.
Хід проведення уроку
І. Організаційна частина
а) Привітання з учнями
б) Перевірка присутності учнів та готовності їх до уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку.
Перед тим як перейти до нашої нової теми, давайте усі станемо в коло і зіграємо гру, яка допоможе нам налаштуватись на слухання нового матеріалу.
Пояснення правил гри:
Погляньте будь-ласка на предмет, який знаходиться у мене в руках. Що це (вислухати відповідь учнів). Так це клубок ниток.
Ваше завдання назвати асоціації, які виникають у вас при думці про слово «Інтернет», але ваші асоціації не повинні повторюватись.
Ви маєте право лише тоді назвати асоціацію, коли в ваших руках опиниться клубок з нитками. Отже, той хто тримає в руках клубок називає певну асоціацію, і перекидає клубок кому хоче, у довільному порядку. Гра закінчиться тоді, коли у кожного з вас в руках опиниться нитка від клубка.
Підведення підсумків гри:
Подивіться уважно на фігуру, яка у нас вийшла.
Що вона вам нагадує? (вислухати відповідь учнів).
Так ми отримали павутиння. Зверніть будь ласка увагу на дошку (показати на слайді вислів).
«Все рано или поздно обнаружат себя в паутине, но одни будут как пауки, другие как мухи жужжащие». (Елена Ермолова)
В сучасному світі павутиння зрівнюють з глобальною мережею Інтернет. Оскільки ця мережа за структурою така ж заплутана і часом дуже важко зрозуміти її початок та кінець. Хоча, усі речі створенні людьми мають свій початок та мають своє завершення.
Звідки беруться коріння глобальної мережі, ми розглянемо сьогодні на уроці, адже тема нашого заняття «Історія створення Internet».
А мета нашого заняття, не лише дізнатись більше про історію виникнення цієї великої і глобальної мережі, але й з’ясувати, навіщо взагалі потрібен Інтернет (його плюси та недоліки).
Давайте покладемо наше павутиння обережно на підлогу, і займемо свої місця. А наше павутиння, буде нам протягом уроку нагадувати нашу мету.
ІІІ. Інструктаж з техніки безпеки при роботі в кабінеті інформатики (показ презентації  «Техніка безпеки у комп’ютерному класі»)
Так, як наше заняття проходить в комп’ютерному класі, давнете пригадаємо основні вимоги до техніки безпеки.
Комп’ютерний клас є приміщенням підвищеної небезпеки і вимагає особливих правил поведінки (слайд 1).
Для чого це потрібно: (слайд 2)
·        збереження життя і здоров’я
·        збереження техніки
Вимоги до учнів:
·пройти інструктаж (під підпис)
·дотримуватися правил поведінки
·виконувати вимоги учителя
В кабінеті повинна бути:
·        аптечка для надання першої допомоги
·        вогнегасник
Небезпека в комп’ютерному класі (слайд 3)
·          електричний струм, 220 вольт
·          електромагнітне випромінювання моніторів
·          травми
Правила поведінки у комп'ютерних лабораторіях (слайд 4)
Не дозволено:
·          заходити в кабінет у верхньому одязі, брудному взутті, з громіздкими предметами
·          бігати, стрибати в кабінеті
·          голосно розмовляти, відволікати
·          ставити сумки і портфелі на комп’ютерні столи і поряд з ними
·          самостійно вмикати та вимикати будь-які пристрої
·          У кабінет інформатики заходити лише з дозволу вчителя, спокійно, не штовхаючись, не бігати
·          У кабінеті не можна їсти та пити
·          Всі речі залишаються за партами, до комп’ютера беремо лише зошит та ручку
·          Комп’ютери без дозволу не включати та не виключати.
Під час роботи з комп’ютером (слайд 6)
·          Категорично забороняється торкатись екрану, системного блоку, проводів
·          Не можна класти речі на клавіатуру та мишку
·          Відстань до екрану має становити 50-60 см
·          Кожні 15 хвилин робити вправи для очей
·          Не брати речі зі стола вчителя
Правильна постава (слайд 7)
1. Під час роботи на комп’ютері учень повинен зберігати правильну поставу.
2. Спина повинна мати опору.

3. Лінія погляду повинна бути перпендикулярною до екрана.
4. Відстань очей від екрана повинна бути не менше 60–70 cм (на довжину простягнутої руки).
5. Якщо ви носите окуляри – їх обов'язково слід одягати при роботі з комп’ютером
  Привести в порядок своє робоче місце біля комп’ютера та за партою.
  Закрити всі відкриті вікна програм.
  Поставити на місце стільці.
  Не забувайте свої речі!!!

  Свідчить про те, що ви прослухали відповідні правила і зобов'язуєтесь їх виконувати.
  Треба вказати свої прізвище, ім'я, клас, дату, а також поставити підпис.
Шість правил розумного користувача Інтернету:
  Я буду поводитись в Інтернеті чемно і не ображати інших.
  Я буду залишати негативні веб-сайти.
  Я буду зберігати свій пароль в таємниці.
  Я буду розповідати своїм батькам про проблеми й користуватися їхньою підтримкою.
  Я буду шукати цікаві веб-сайти й ділитися посиланнями зі своїми друзями.
  Я знаю, що можна бути легко обманутим і не буду повідомляти реальні імена, адреси і номери телефонів.
ІV. Пояснення матеріалу з демонстрацією презентації, у вигляді подорожі до музею.
Щоб дізнатися основні історичні передумови виникнення Інтернет, ми з вами відвідаємо віртуальний  музей історії Інтернет. А я буду вашим екскурсоводом. Правила поведінки у громадських місцях всім відомі? Вони ні чим не відрізняються від правил поведінки у віртуальному музеї.

Для початку, дамо визначення поняттю Інтернет – (від англ. Internet, дослівно — «міжмережа») — міжмережжя, система об'єднаних комп'ютерних мереж загальнолюдського суспільства, яка в наш час покриває практично всю поверхню земної кулі (слайд 2).
Щоб детально ознайомитись з основними Інтернет-винаходами, ми відвідаємо п’ять зал (слайд 3-4).
Експонат 1. Команда розробників мережі ARPANET (1969).
Народження Інтернету відбулося в одному з новаторських дослідних інститутів світу в Агентстві Перспективних Досліджень  Міністерства оборони США (ARPA). ARPA була вельми своєрідна організація, яка налічувала не більше 150 чоловік. В 60-х роках науково-дослідним напрямом, було зроблено спробу з’єднання комп'ютерів один з одним, для передачі інформації на відстань – так звана ARPA-team.

Експонат 2. Структура стека протоколів TCP / IP (1974)
У 1974 році Internet Network Working Group (INWG), керована Вінтон Серфом, представила універсальний протокол передачі даних і об'єднання мереж. Цей протокол був названий Transmission Control Protocol / Internet Protocol (TCP / IP - Протокол управління передачею / Міжмережевий протокол) - TCP / IP.
Фактично TCP/IP представляє базовий набір протоколів, відповідальний за розбивання вихідного повідомлення на пакети (TCP), доставку пакетів на вузол адресата (IP) і збирання (відновлення) вихідного повідомлення з пакетів (TCP).
Експонат 3. Виникнення доменної системи (1983)
У 1983 році відбулася важлива подія. Пол Мокапетріс з Інституту інформатики Університету Південної Каліфорнії придумав доменну систему імен (Domain Name System). DNS дозволила створити масштабований розподілений механізм для відображення ієрархічних імен комп'ютерів.
Експонат 4. Модем (1987)
Одним з технологічних проривів, зроблених піонерами мережевої контркультури, яких спочатку, до того як термін придбав зловісного значення, називали хакерами, був модем. Його винайшли в 1987 році два чиказьких студента Уорд Крістенсен і Ренді Сьюесс. На це їх спонукала сувора чиказька зима. Щоб уникнути довгих поїздок по місту, вони спробували знайти систему передачі один одному мікрокомп'ютерних програм по телефону. І в 1989 році з'явився ІксМодем-протокол, який дозволяв комп'ютерам передавати файли напряму, минаючи хост-систему

Експонат 5. Засновники гіпертексту: Тед Нельсон (ліворуч) і Даг Енгельбарт (праворуч) – 1965р.
Гіпертекст— текст для перегляду на комп'ютері, який містить зв'язки з іншими документами («гіперзв'язки» чи гіперпосилання); читач має змогу перейти до пов'язаних документів безпосередньо з вихідного (первинного) тексту, активізувавши посилання.
Експонат 6. Винекнення собачки (1971)
1971 рік. Рей Томлісон (Ray Tomlison), програміст із комп'ютерної фірми Bolt Beranek and Newman, розробляє систему електронної пошти і пропонує використовувати значок @ ("собака").
Експонат 7. Тім Бернерс-Лі засновник всесвітньої павутини (1980)
Всесві́тня павути́на (англ.. World Wide Web, скорочено: WWW; також: всемережжя, веб або тене́та) — найбільше всесвітнє багатомовне сховище інформації в електронному вигляді: десятки мільйонів пов'язаних між собою документів, що розташовані на комп'ютерах, розміщених на всій земній кулі.
Експонат 8. Максим Машков засновник електронної бібліотеки (1994)
У листопаді 1994 року з'являється перша повнотекстова електронна  бібліотека - Бібліотека Мошкова. Це одна з найбільших некомерційних електронних бібліотек. До березня 2000 року вона налічувала 25 000 текстових файлів загальним об'ємом 1300 Mb (слайд 7-8).
Експонат 9.  Поява першого вірусу (1971)
1971 рік - програма «Creeper» (з англ. - «рептилія»), самостійно копіювала себе з одного комп'ютера на інший, переміщаючись у такий спосіб по мережі, і виводила на екран кожного термінала наступне повідомлення: “Я рептилія: зловіть мене, якщо зможете”.
Експонат 10. Поява «Троянського коня» (1989)
Троян шкідлива троянська програма яка проникає на комп'ютер під виглядом нешкідливої - кодека, скрінсейвера, хакерського програмного забезпечення і т. д.
«Троянські коні» не мають власного механізму розповсюдження, і цим відрізняються від вірусів, які поширюються, прикріплюючи себе до невинного ПЗ або документами, і «черв'яків», які копіюють себе по мережі. Втім, троянська програма може нести вірусне тіло - тоді запустив троянця перетворюється в осередок «зарази».
Експонат 11. Поява спаму (1993)
SPAM (СПАМ) (англ. spam, junk mail, bulk mail) - це анонімні незапрошенние масові розсилки електронної пошти, як правило, мають рекламний характер. Листи від невідомих адресатів одержувачу, що потрапляє в поштову скриньку, без згоди на їх отримання. Абревіатура SPAM, тобто "перчене шинка". Це словосполучення стало прозивним після того, як американська компанія Hormel Foods в кінці 30-х років провела найпотужнішу на той час кампанію зі збуту великих обсягів консервованого м'яса не першої свіжості.
Експонат 12.  Інтернет цензура (1999)
1999 рік. Вперше зроблена спроба цензури Інтернету (популярний принцип: "Інтернет нікому не належить"). У ряді країн (Китай, Саудівська Аравія, Іран, Єгипет, країни колишнього СРСР) державними органами зроблені серйозні зусилля, щоб технічно блокувати доступ користувачів до певних серверів і сайтів політичного, релігійного чи порнографічного характеру. Окремо забороняються сайти, опопулярние серед сексуальних меншин/

Експонат 13. Найбільша пошукова система Інтернету Google (1998)
Google з базою в 2,215 млрд. сторінок безперервно поповнює індекс веб-сторінок серед всіх всесвітніх пошукових серверів. Компанія була заснована Леррі Пейджем та Сергієм Бріном. Їх перший офіс розташовувався в гаражі в каліфорнійському містечку Менло-Парк.
Експонат 14. 10 років за кіберзлочини (2002)
Найбільший термін тюремного ув'язнення за комп'ютерні злочини - 10 років. David Lee Smith, програміст із США (Нью-Джерсі), був арештований за створення хробака Melissa. Протягом декількох годин сотні тисяч заражених листів поширилися по всьому світу. Зараження зазнали навіть гіганти IT-індустрії - компанії Microsoft і Intel. Microsoft довелося на якийсь час відключити свою систему електронної пошти, щоб зупинити поширення вірусу. Всього 4 дні після виявлення хробака автор був заарештований.
Експонат 15. Найдорожчий домен. Com
У цій номінації вже кілька років лідерство залишається за продажем домену business.com. Це ім'я було продано техаським підприємцем Марком Острофскі 1 грудня 1999 за 4,6 млн фунтів стерлінгів. 38-річний медіамагнат з Х'юстона купив цей домен у однієї з лондонських компаній у 1996 р. за $ 150 тисяч.
Експонат 16. Найдовший адресу електронної пошти (2004)
Канадська фірма Appwalk.com Technologies у 2004 році вона запустила проект з найдовшим з алфавітних доменних ім'ям, в якому англійський алфавіт вмістився 1,5 рази (слайд 11-12):
abcdefghijklmnopqrstuvwxyzabcdefghijklmnopqrstuvwxyzabcdefghijk.com.
Експонат 17. Рей Томлінсон
Програміст Рей Томлінсон батько Email дав нам можливість обмінюватись повідомленнями між комп’ютерами, що знаходяться на віддаленні, між університетами, між континентами, через океани.
Експонат 18. Гарі Туерк
Гарі Туерк відіслав перший лист через ARPANET, що містив рекламу, всім користувачам.
Експонат 19. Скот Фалман
Скот Фалман вважається винахідником першого «смайлика», створеного на основі кодування.
Експонат 20. Роберт Тапан Моріс
Роберт Тапан Моріс створив «хробака Моріса» (the Morris Worm). Це один з найперших вірусів, що був запущений в мережу наприкінці 80-х і який викликав втрату декількох тисяч доларів та виведення з ладу комп’ютерних мереж.
Експонат 21. Білл Гейтс
Білл Гейтс заснував компанію із виробництва програмного забезпечення “Micro-Soft”, скорочення від “microcomputer software.” Пізніше Білл Гейтс розробив новий графічний користувацький інтерфейс - GUI (Graphical User Interface) для дискової операційної системи, який він назвав Windows.
Експонат 22. Стіва Джобса
Стіва Джобса винайдення персонального комп’ютера зробила революцію в світ «заліза» та комп’ютерного забезпечення. Засновник Apple змінив стиль нашої робити та спілкування (слайд 13).
V. Перевірка засвоєних нових знань.
Розташуйте об’єкти в порядку їх виникнення (слайд 14-15).

Для виконання завдання  кожній команді, я роздам по одній кольоровій  кульці та постери. Ваше завдання написати на постерах, об’єкти та роки їх створення та розташуваи на кульці у хронологічній послідовності.
Щоб пригадати роки створення Інтернет-обєктів, у кожної команди на столі є брошурка з описом основних подій. Команда, яка перша справиться з завданням, повинна підняти кульку вверх.

Щоб перевірити правильність ваших відповідей, обміняйтеся своїми кульками з сусідньою командою, яка сидить поруч з вами у напрямку часової стрілки.
VІ. Демонстрація учнівських проектів.
Проект №1. В здоровому тілі – здоровий дух.
В даному проекті учні викривають Інтернет, як негативний фактори, який являється джерелом ураження комп’ютера вірусами. Учні у презентації, публікації та веб-сайті, проводять дослідження, які доводять що Інтернет дійсно наносить великої шкоди комп’ютеру, тому закликають усіх рідше користуватись Інтернетом.  
Проект №2. За межами можливого.
Проект – спрямований на те, що б довести, що Інтернет – найбільша скарбниця знань, яка допомагає усім бажаючим примножити свої знання, навчаючись за допомогою глобальної мережі.
Проект №3. Зона вільного спілкування.
Проект – розкриває позитивну сторону Інтернету, яка криється у тому, що Інтернет дозволяє людям спілкуватись один з одним на далекій відстанню, заводити нові знайомства і при цьому не комплексувати з привожу своєї зовнішності.
Проект №4. Небезпечні розваги
Даний проект – розкриває наслідки зловживанням мережею Інтернет, а саме Інтернет-залежність, і закликає усіх користувачів даної мережі, стежити за часом, який вони віддають, не шкідливому на перший погляд, захопленню віртуальним життям.
VІІ. Підведення підсумків уроку.
а) Виконати завдання.
(завдання захованні в середині кульки, яку кожна команда отримає під час оцінювання знань своїх суперників, звичайно кожна команда отримає запитання, які стосуються проекту їх товаришів)
Команда 1. Які можливості для навчання надає мережа Інтернет?
Команда 2. Як захистити свій комп'ютер від вірусів?
Команда 3. Назвіть симптоми Інтернет-залежності?
Команда 4. Чому люди, спілкуються в Інтернеті?
б) Давайте підведемо підсумки.
Продивившись ваші проекти та вислухавши ваші твердження, можна дійти до висновку, що Інтернет – це глибока глобальна мережа, яка дає можливість спілкуватись друзям, навчатись та отримувати гарні знання, але користуючись Інтернетом, потрібно бути дуже пильними і не потрапити до рук шахраїв, які можуть заразити ваш комп’ютер вірусами, а також не стати залежним від Інтернет-розваг.
Користуватись Інтернетом, чи ні вирішувати вам, та пам’ятайте: «Правильно використана інформація – несе лише користь».
І наостанок нашого заняття, я б хотіла вам роздати невеличкі календарики, які б нагадували вам про сьогоднішній урок.
VІІІ.Повідомлення домашнього завдання.

Интернет – величайший источник информации: на нём можно найти факты, подтверждающие что угодно. (Александр Циткин)

Комментариев нет:

Отправить комментарий